IT-servicepakker
Ekstern it-afdeling
Den enkle vej til flere fakturerbare timer i din virksomhed.
Ekstern IT chef
Har i brug for en ny IT-strategi? Vi hjælper med at strømline og effektivisere din virksomheds IT.
PC & Mac support
Vil du gerne sikre din virksomhed for hackerangreb hele året rundt? Lad MainBrain A/S stå for jeres sikkerhed.
Forretningssystemer
Lad MainBrain optimere jeres IT-hverdag ved at systematisere jeres data.
IT-Konsulentpriser
IT-Konsulentpriser, der passer til din virksomhed.
Gratis sårbarhedsscanning
Gratis IT-optimeringstjek
IT-servicepakker
Forretningssystemer
Alle services
Få et overblik over alle serivces, vi tilbyder her hos MainBrain.
Cybersikkerhed
PC & Mac support
Hosting & Backup
Gratis sårbarhedsscanning
Gratis IT-optimeringstjek
Cyberforsikring
Vi har i samarbejde med Tryg gjort sikkerhed nemt og tilgængeligt, så du kan få ro i maven når du driver din virksomhed, ved hjælp af en cyberforsikring.
Gratis sårbarhedsscanning
Book en gratis sikkerhedsanalyse, og få et konkret overblik over din IT sikkerhed, og dine sårbarheder.
Sikker mail
Kryptering af mail – få hjælp af eksperter hos MainBrain
Antivirus
Har din virksomhed styr på antivirus?
October 19, 2019
Uniconta-universet tilbyder det mest fleksible ERP system på markedet.
Brian Jønch og Frank Cronfalk deltog sammen med nye potentielle kunder i Uniconta arrangementet “Digitale Guldkorn” den 9.10.2019.
Her var fuldt hus til det fine arrangement, hvor både kunder og forhandlere sammen blev underholdt af bl.a. Erik Damgaard og Peter Lund Madsen, som på meget kreativ og underholdende vis kunne fortælle om nogle af de mange fantastiske muligheder Erik Damgaards nye ERP-system som Uniconta åbner op for.
Det var samtidig startskuddet for MainBrain A/S, der nu er officiel Uniconta-forhandler. ‘”Uniconta passer perfekt til vores kundemasse, som er mindre og mellemstore virksomheder”, udtaler Brian Jønch – ejer af MainBrain A/S.
(Artiklen fortsætter under billedet)
(På ovenstående billede ses Frank Cronfalk sammen med Erik Damgaard)
Senior konsulent Frank Cronfalk fik tillige mulighed for at diskutere nogle af de mange muligheder i deres ERP-system, som Uniconta har at byde på – dette endda med programmets egen stifter Erik Damgaard.
Her var der særligt fokus på mulige kombinationsmuligheder, der åbner sig, når man har et samlet overblik over alle data på den enkelte kunde.
Ved at kunne generere præcis den data man har brug for via BI (Business Intelligence) modulet, har man i real time hele tiden styr på sin virksomhed og dens data, hvilket gør det muligt at kunne give sine kunder den bedste, mest præcise samt mest specificerede service.
MainBrain A/S har i længere tid søgt efter at finde et ERP-system, som kunne forenkle brugen af systemer, så der ikke stilles for høje krav til brugen af et økonomisystem, der tillige er koblet op på bl.a. salg, indkøb, lager & CRM. Det handler om at kunne tage de rigtige beslutninger, og det kan du kun, hvis du har et godt overblik over tal fra hele virksomheden.
Derfor glæder vi os i MainBrain A/S til fremover at kunne hjælpe alle vores eksisterende såvel som nye kunder ind i Uniconta-universet med det mest fleksible ERP-system på markedet.
MainBrain A/S
CVR: 25186893
Telefon: +45 70 25 12 01
E-mail: info@mainbrain.dk
Reception åbningstider:
Mandag-torsdag 08:30-16:00
Fredag 08:30-15:00
Adresse: Center Boulevard 9, indgang 7. DK-2300 København S
Info
IT Partner
Services